خواندنی ها

تعویض خاک ونوس حشره خوار (Venus Fly Trap)

4 اسفند، 1396

خاک گیاهان حشره خوار و علی الخصوص ونوس حشره خوار باید سالی یکبار تعویض شود ، این مطلب به نحوه انجام این کار پرداخته .

بیشتر

خواب زمستانی در گیاهان گوشت خوار

13 دي، 1396

با شنیدن کلمه خواب زمستانی معمولا یاد خرس ها میفتیم! درسته ! موجودات زنده مکانیزم های بسیار مشابهی به هم دارند . بعضی از گیاهان گوشتخوار مثل گیاه ونوس حشره خوار و ساراسنیا و بعضی از انواع دیگر در مناطقی زندگی می کنند که چهار فصل هستند. بنابراین مثل اکثر گیاهانی که میشناسیم زمستان و پاییز را در "چُرت" و "خواب" به سر می برند، دلیل شباهت خرس ها و گیاهان گوشتخوار هم همینجاست.

بیشتر
Venus Fly Trap

اطلاعاتی در مورد ونوس حشره خوار (Venus Fly Trap)

13 آذر، 1396

ونوس حشره خوار، یک گیاه گوشت خوار بسیار هوشمند با ظاهری منحصر به فرد است که محبوبیت بسیار بالایی دارد. در این مطلب به طور کامل با این گیاه و تاریخچه آن آشنا خواهید شد.

بیشتر

نحوه نگهداری شبنم خورشید یا دروزرا

11 فروردين، 1396

گیاه شبنم خورشید یا دروزرا یکی از گیاهان گوشتخوار محبوب و معروف است ، نگهداری از این گیاه چندان دشوار نیست ! و این خود شاید از دلایل محبوبیت این گیاه باشد ! در این مطلب نحوه نگهداری از این گیاه را خواهیم دید

بیشتر
no pic

گل در گیاهان گوشت خوار

4 فروردين، 1396

یکی از هیجان انگیز ترین مسایل تکاملی قابل مشاهده در گیاهان گوشت خوار این است ، که گل هایی که از این گیاهان می روید به طور غیر قابل انتظاری از خود گیاه بلند تر و با فاصله ی نسبتا زیادی از آن ها می روید. اما چه دلیلی پشت این ماجراست ؟

بیشتر
no pic

گیاهان گوشتخوار چه غذایی می خورند؟

4 فروردين، 1396

برای نگهداری ونوس معمولا اولین سوالی که از ما میپرسند درباره ی تغذیه ی گیاه است،ولی برای خود ونوس این احتمالا آخرین چیزی ست که مهم است !

بیشتر

درباره گیاهان گوشتخوار

18 ارديبهشت، 1395

گیاهان گوشت خوار در ایران بسیار ناشناخته اند . گاهی حتی پرورش دهندگان گل و گیاه نیز شناختی در حد فیلم های تخیلی از گیاهان گوشت خوار دارند .

بیشتر